Grupy docelowe projektu

Kto ma to zrobić?

Przemiany dokona jedynie Naród, świadomy swojej siły i oczekiwań. W dążeniu do Normalnego Kraju każdy jest potrzebny, każdy, kto widzi w tych przemianach korzyść dla siebie. Z drugiej strony jest to wojna z systemem, który utrwala dominację jednych nad drugimi, zniewolenie, wykorzystywanie, inwigilację i manipulację. Jest to wojna o zachowanie wolności własnej duszy, sumienia i godności, wobec czego nie można stać biernie, bezczynnie.

Grupy społeczne, które winny być szczególnie zainteresowane:

  1. Wszyscy obywatele uciskani przez system władzy, kontroli, nadzoru, sądów i banków. To największa grupa społeczna, najbardziej dyskryminowana przez system, dla których to ludzi są dwa wyjścia: bezgraniczne posłuszeństwo (pracować, płacić i milczeć) lub ucieczka (emigracja, bezdomność, bierność, marginalizacja życia lub często – jego odebranie). 
  2. Druga, chyba najważniejsza grupa to młodzież. Bez perspektyw na normalne życie, bez nadziei na rozwój osobisty, na szczęśliwą, zamożną rodzinę.
  3. Kolejna grupa to rolnicy, gospodarze ziemi, których likwiduje się stale i systematycznie przez nieopłacalność prowadzenia gospodarstwa rodzinnego w jakiejkolwiek formie. Takich rolników nie należy mylić z wielkoobszarowym biznesem rolnym, opartym na przemysłowych metodach produkcji i GMO. To też oszukiwana grupa, działająca w interesie korporacji i przez te korporacje wykorzystywana.
  4. Przedsiębiorcy, niezależnie od tego, czy są to jednoosobowe firmy, mały czy średni biznes czy nawet duże spółki, odczuwają skutki złego funkcjonowania państwa i całej gospodarki. Dotyczy to szczególnie wysokiego opodatkowania, nadmiernej kontroli i biurokracji, opierającej się na zbójeckim „prawie” wymiarze (nie)sprawiedliwości.

5.   Pracownicy najemni („najmici”), dawniej zaliczani do proletariatu, obecnie coraz częściej do prekariatu, którzy sprzedają swój czas i pot, by móc przeżyć i utrzymać rodzinę. Praca, która nie daje satysfakcji ani osobistego rozwoju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wybory 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz